Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 2 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMAOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE9 czerwca 2019

Zesłanie Ducha Świętego
  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu czasów. Od dnia pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne powołanie i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy w tygodniu po Mszy Świętej.
  4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18-ej.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
  6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (20 czerwca). Ulicami parafii wyruszy procesja do 5-ciu ołtarzy, jak to ma miejsce co roku. Bardzo proszę, aby ofiarne rodziny, z pomocą wszystkich parafian, przygotowały ołtarze, trasę procesji.
16 czerwca 2019


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


1. Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

2. Dobremu Bogu i Matce Najświętszej polecamy w modlitwie Ks. Proboszcza Stanisława Dybeł, który przebywa w szpitalu. Prosimy o szybki powrót do pełni sił i zdrowia.  Pożegnanie z parafią i parafianami księdza Stanisława będzie gdy nabierze tylko sił.

3. W poniedziałek uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego, głównego Patrona naszej diecezji.

4. We wtorek, 18 czerwca,  przypada 30 rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się w int. Czcigodnego Jubilata o potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże.

5. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00. Gorąco zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli , dzieci i młodzież,  ich rodziców, aby podziękować Panu Bogu za miniony rok ciężkiej pracy.

6. W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz.10.00 przejdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy adorując Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Zwracam się gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Chrystus w tym dniu będzie Gościem w naszych domach. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w procesji i ,,udekorowanie” domów.  Zapraszam Poczty Sztandarowe, Mężczyzn do baldachimu, strażaków,  górników w strojach galowych, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, całą służbę ołtarza.

7. Trwają nabożeństwa czerwcowe, wszystkich czcicieli NSPJ zapraszamy na godz. 18.00

8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia i polecam Bożej Opatrzności.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.