Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 5 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:

REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE9 lutego 2020

  Piąta Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj V niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy dzień Chorego. W tym dniu zapraszam wszystkich chorych wraz z rodzinami z naszej parafii na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się w ich intencji o łaskę zdrowia i potrzebnych sił. Chorym będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
  Również 11 lutego, Hospicjum Homo-Homini im. Św. Br. Alberta, serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta, chorych, ich opiekunów i przyjaciół  do Kolegiaty Św. Wojciecha w Jaworznie  na Mszę połączoną z sakramentem namaszczenia chorych o godzinie 16:00 w dolnym kościele Kolegiaty.
 3. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiary na sprzątanie, kwiaty i ogrzewanie kościoła. Za każdą ofiarę składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
 4. Kancelaria parafialna czynna we  wtorek od 15.30 do 16.30.
 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.
 6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Na prośbę PCK przy kościele zostały ustawione na okres 2 miesięcy pojemniki do zbiorki odzieży używanej. Do pojemników można wrzucać czystą niepotrzebną odzież, obuwie, pościel, kołdry, firanki , koce, zabawki pluszowe.
  16 lutego 2020

    Szósta Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj VI niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Na prośbę ks. bp. Grzegorza Kaszaka kontynuujemy ubiegłoroczną, wielkopostną inicjatywę zatytułowaną „Razem szturmujemy niebo”, która jest wyrazem troski o nowe powołania kapłańskie do diecezjalnego seminarium „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc
   Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.
  3. Kancelaria parafialna czynna we  wtorek od 15.30 do 16.30.
  4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.
  5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.