Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 3 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE16 września 2018

 24 Niedziela w ciągu roku
 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze na Cezareę Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać dobro.
 2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i często sięgajmy po prasę katolicką.
 3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania.
 4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18-ej.
 5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
 6. Niech Jezus, mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 7. W środę, 19 września, zapraszam do kościoła na godz. 18-tą, rodziców dzieci kl. I, II i III na wspólną modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.
23 września 2018

 25 Niedziela w ciągu roku
 1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
 2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
 3. W środę, 21 września, zapraszam do kościoła na godz. 18-tą, rodziców uczniów kl. VII i VIII, którzy przygotowują sie do Sakramentu Bierzmowania na wspólną modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 września, będą zbierane przed kościołem ofiary na przygotowanie kościoła (5 ołtarzy) na procesję różańcową w niedzielę 7 października.
 5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.


W tym tygodniu patronują nam:
 • 27 IX - św. Wincenty a Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
 • 28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik,
 • 29 IX - święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.