Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 4 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  21 maja 2023
  VII Niedziela Wielkanocna
  1. Dzisiaj VII niedziela wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
   Przeżywamy dzień modlitwy w int. powołań. Ze względu na małą liczbę kleryków w seminarium ks. Rektor nie mógł przysłać do nas żadnego
   przedstawiciela. Modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego
  2. W przyszłą niedzielę 28.05 o godzinie 12.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. Dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Chrystusa ukrytego w Eucharystii.
   Bardzo proszę wiernych uczestniczących zwykle we Mszy św. o godz.11.30, aby wyjątkowo wzięli udział w Eucharystii o innej godzinie. Spowiedź dzieci i rodziny przed I Komunią św. w sobotę 27.05 o godz. 9.00. Proszę rodziców dzieci o przygotowanie świątyni i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość. W środę zapraszam na godz. 16.00 te dzieci na ostatnie spotkanie przygotowujące.
   W niedzielę 4.06 o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać  rocznicę I Komunii św. Spotkanie tych dzieci we wtorek o godz.18.45.
  3. W piątek przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek, a szczególnie tych, które oczekują potomstwa. W tym dniu zapraszam wszystkie koła różańcowe na Msze św. o godz. 18.00.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w ciągu tygodnia po Mszy św. popołudniowe,j w sobotę po porannej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszam do udziału w nich dorosłych, dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  5. Kancelaria parafialna w okresie letnim czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
  6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej (jest Mały Gość Niedzielny)

  28 maja 2023
  Uroczystość Zesłania Ducha Św.
  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.
  2. Dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Chrystusa ukrytego w Eucharystii. Gorąco dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tej uroczystości. Za przykład wiary, modlitwy. Za przygotowanie świątyni i jej otoczenia.
  3. W niedzielę 4.06 o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św.
   Bardzo proszę wiernych uczestniczących zwykle we Mszy św. o godz.11.30, aby wyjątkowo wzięli udział w Eucharystii o innej godzinie.
   Spowiedź tych dzieci i ich rodziców w piątek w sobotę od godz. 9.00.
  4. Jutro w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt.
  5. W czwartek rozpoczyna się czerwiec - miesiąc poświęcony NSPJ. W tym dniu obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich Kapłanach. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa.
   Zachęcam do uczestnictwa, oraz do odnowienia praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
   W tym dniu wypada też dzień dziecka. Modlimy się w intencji wszystkich dzieci.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Chorych, odwiedzę w piątek od godz. 9.00.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Św. Trójcy. Kończy się okres Komunii wielkanocnej.
  8. 8 czerwca wypada Uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w ubiegłym roku przejdziemy procesją ulicami Olszewskiego, Fabryczną, Matejki, Gościnną, Budryka, Spacerową i wrócimy do kościoła przez park zieleni. Ołtarze będą na ul. Olszewskiego u Pani Baran, na ul. Fabrycznej u Pani Domańskiej, na ul. Gościnnej u Państwa Salachnów, na ul. Spacerowej u Państwa Fidytek. Bardzo gorąco proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, nie tylko mieszkańców tych ulic którymi przejdzie procesja, ale pozostałych parafian z domów prywatnych jak i z osiedla Azot czy Partyki.
  9. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w ciągu tygodnia po Mszy św. popołudniowe,j w sobotę po porannej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
  10. Kancelaria parafialna w okresie letnim czynna we wtorek od 16.30 do 17.30.
  11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i modlimy się w ich intencji.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej (jest Mały Gość Niedzielny)