Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie

Menu


Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 3 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMAOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE17 marca 2019

Druga Niedziela Wielkiego Postu
 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: "Zachować nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
 4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy, będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15, oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16-ej.
 5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę 23 marca, Drogą Krzyżową ulicami parafii o godz. 16-ej. Nauki wygłosi ks. Prałat dr hab. Jan Nowak z Krakowa.
 6. W środę, 20 marca, zapraszam do kościoła na godz. 17-tą rodziców dzieci kl. I, II i III na wspólną modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.
 7. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych, towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.


24 marca 2019

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu
 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji - jest bowiem czasem łaski od Pana.
 2. Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: "Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie", rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadzi ks. Prałat dr hab. Jan Nowak z Krakowa.
 3. W poniedziałek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.
 4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.15, oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16-ej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.
 6. W sobotę 30 marca, zapraszam do kościoła na katechezę parafialną:
  na godz.   9.30 - kl. IV, V i VI
  na godz. 10.30 - kl. I, II i III.