Strona główna

Menu

RORATY

pon. - piątek  -  godz. 17.00
sobota  -  godz. 8.00

Goście online

Serwis parafii przegląda teraz
 2 gości 

Odwiedzin ogółem:

Od 1.01.2010:REKLAMA

Narodzenie Pańskie

W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, Że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że "Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami". Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinny, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

Niech przejawem takiego przeżywania będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.Św. Szczepana, pierwszego męczennika


W drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako "pełnego łaski i mocy Ducha Świętego". Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być  w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

Składane w tym dniu na tacę w całej Polsce ofiary przeznaczane są na potrzeby Uczelni Katolickich. Gorąco polecamy je ofiarności Parafian!

 
I Niedziela Adwentu

Rekolekcje adwentowe


Czekam na Ciebie Jezu mój mały,
ciche błagania ku niebu ślę.
Twojego przyjścia czeka świat cały,
sercem gorącym przyzywa Cię.

Spójrz, tęskniony na tej ziemi,
przybądź Jezu pociesz nas!
Szczerze kochać Cię będziemy,
przyjdź o Jezu, bo już czas!

Usłysz, Maryjo głos twoich dzieci,
Tyś naszą Matką na każdy dzień.
O, daj nam Słońce, które rozświeci
grzechu i błędu straszliwy cień.

Spójrz, tęskniony na tej ziemi,
daj nam Zbawcę, Dziecię Twe.
My dla Niego żyć pragniemy,
Jemu damy serca swe.
POMÓŻ INNYM   —   KLIKNIJ !!!

Bądź dobry jak chleb

jestem głodny - pomóż

pomóż  zwierzętom

siepomaga